Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. "ciasteczkach").

zamknij

Jak dbać o zlewozmywak – czyszczenie i impregnacja

person Post napisany przez: Maciej Kowalewski list W: Zlewy granitowe BRENOR Sp. z o.o. W: comment Komentarz: 0 favorite Wyświetleń: 325

...specjalistyczne preparaty są bardziej odpowiednie do tego typu prac, ponieważ mamy pewność, że są przebadane w oddziaływaniu z tworzywem, do którego są przeznaczone. Używając ich, mamy też pewność, że zadziałają tak jak tego oczekujemy. W tym przypadku zamiast płynu do naczyń, do usuwania codziennych zabrudzeń idealnie sprawdzi się nam specjalny preparat do zabezpieczania i konserwacji zlewozmywaków granitowych,

Jak dbać o zlewozmywak – czyszczenie i impregnacja

Zlewozmywaki granitowe cechują się wieloma zaletami i posłużą nam przez wiele lat, jeśli utrzymamy je w dobrej kondycji. Codzienne użytkowanie zlewozmywaka granitowego, powoduje osadzanie się kamienia oraz innych nieczystości, co oczywiście wynika z jego naturalnego przeznaczenia w kuchni. Istnieje kilka sposobów na zadbanie o kondycje naszego zlewozmywaka. Do jednej  z nich możemy wykorzystać najprostszy domowy sposób, wykorzystując przy tym środki, które posiadamy w domu. M.in. płyn do mycia naczyń oraz olej spożywczy. Wystarczy, że po zakończeniu prac w kuchni umyjemy zlewozmywak za pomocą ścierki, bądź delikatnej gąbki nasączonej płynem do mycia naczyń, spłuczemy i wytrzemy do sucha. Olej natomiast sprawdzi się idealnie jako impregnat, który nie tylko zabezpieczy nam powierzchnie, ale również nada jej przepiękny połysk.

Warto jednak zauważyć, iż specjalistyczne preparaty są bardziej odpowiednie do tego typu prac, ponieważ mamy pewność, że są przebadane w oddziaływaniu z tworzywem, do którego są przeznaczone. Używając ich, mamy też pewność, że zadziałają tak jak tego oczekujemy. W tym przypadku zamiast płynu do naczyń, do usuwania codziennych zabrudzeń idealnie sprawdzi się nam specjalny preparat do zabezpieczania i konserwacji zlewozmywaków granitowych, który można zakupić w naszym sklepie internetowym oraz na naszych aukcjach.

Dzięki zastosowaniu specjalnie dobranych  środków powierzchniowo-czynnych oraz substancji aktywnej, preparat wykazuje bardzo dobre właściwości myjące – usuwanie kamienia wodnego, osadu z kawy, herbaty i innych zanieczyszczeń pojawiających się w okresie eksploatacji zlewozmywaka kuchennego. Konsystencja naszego preparatu ułatwia aplikację produktu na zabrudzone powierzchnię, zapewnia długi czas kontaktu preparatu z czyszczoną powierzchnią oraz ułatwia jego spłukiwanie. Delikatny, cytrynowy zapach dodatkowo nadaje świeżości mytej powierzchni. Wystarczy niewielka ilość preparatu rozprowadzona równomiernie gąbką lub ściereczką, spłukana obficie wodą, aby przywrócić czystość. 

Kolejnym ważnym elementem, o którym musimy pamiętać posiadając zlew granitowy, jest jego obowiązkowa impregnacja, do której zamiast oleju spożywczego najlepiej wykorzystać odpowiedni do tej czynności impregnat. Zabieg ten wystarczy przeprowadzić raz w tygodniu, bądź rzadziej w zależności od eksploatacji zlewozmywaka. 

zlew granitowy półtorakomorowy

Impregnat przeznaczony jest do zabezpieczania i konserwacji powierzchni zlewozmywaków granitowych. Dzięki zastosowaniu mieszaniny rozpuszczalnika silikonoograficznego oraz specjalnie dobranych olejów silikonowych powierzchnie granitowe są zabezpieczone przed zatłuszczeniami i przywieraniem brudu oraz nadmiernym osadzaniem się kamienia wodnego. Na powierzchni zlewozmywaka tworzona jest warstwa ochronna odporna na niektóre chemikalia i utlenianie. Dodatkowo mieszanka olejów silikonowych nadaje długotrwały połysk zabezpieczonym powierzchniom. Swoim składem nadaje się m.in. do:

pielęgnacji naturalnych granitów oraz zlewów granitowych

wypełniania rys,

wydobywania kolorów,

ograniczania osadzania się zabrudzeń oraz znacząco ułatwiania czyszczenia.

zapobiegania wnikaniu wody w głąb struktury materiału oraz rozpuszczaniu w niej zabrudzeń.

Każdy sposób na zadbanie o nasz zlewozmywak jest dobry, jednak jeśli chcemy, aby służył nam na lata, warto pamiętać, że specjalistyczne środki sprawią, iż nie będziemy się martwić o jego przyszłość.

Komentarze

Brak komentarza w tej chwili!

Leave your comment

Niedziel Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrześień Październik Listopad Grudzień

New Account Register

Already have an account?
Log in instead Lub Reset password