Zlewozmywaki jednokomorowe

Zlew do kuchni jednokomorowy to doskonałe rozwiązanie dla małych kuchni, gdzie każdy dodatkowy centymetr blatu kuchennego jest na wagę złota. Zlewy 1-komorowe pozwolą zaoszczędzić cenną przestrzeń w każdej mniejszej kuchni.

Jeśli jednak możemy pozwolić sobie na zagospodarowanie większej powierzchni, warto postawić na zlewozmywaki jednokomorowe z ociekaczem - praktyczne rozwiązanie, które doskonale sprawdzi się w wielu codziennych sytuacjach.

Proponowane przez nas zlewozmywaki granitowe dostępne są w wielu wariantach kolorystycznych – można zatem wybrać zarówno biały, jak i piaskowy, a także czarny zlew jednokomorowy z ociekaczem lub bez niego. Stawiamy przede wszystkim na wysoką jakość naszych produktów, dlatego surowcem, z którego je wykonujemy, jest granit. 

Tu jest 55 produktów.

Pokazano 1-20 z 55 pozycji

Aktywne filtry

Zlewozmywak granitowy jednokomorowy

Bez względu na to, w jakim kolorze wybierają Państwo zlewozmywaki granitowe jednokomorowe z ociekaczem lub bez, dajemy także możliwość wyboru ich kształtu. Bardzo dużym zainteresowaniem cieszy się w ostatnim czasie zlew jednokomorowy okrągły granitowy, dostępne są jednak również wersje prostokątne oraz narożne.

Świetnie prezentuje się np. kwadratowy zlew granitowy czarny jednokomorowy. Wybór odpowiedniego kształtu jest bardzo ważny, ponieważ determinuje późniejszy komfort domowników. Przykładowo zlewozmywak granitowy jednokomorowy z ociekaczem o okrągłym kształcie pozostawi nieco więcej miejsca na blacie niż pojemniejsza wersja kwadratowa. Jak widać, wybierając zlew kuchenny, należy zwrócić uwagę na wiele czynników. Jeśli jednak nie orientują się Państwo w temacie na tyle, by samodzielnie podjąć decyzję, nasi pracownicy służą fachową poradą.

Zlewozmywaki jednokomorowe – w jakich przypadkach sprawdzą się najlepiej?

Zlewozmywaki jednokomorowe są bardzo dobrym rozwiązaniem zarówno do małej, jak i dużej kuchni. Najważniejszym czynnikiem, jaki należy brać pod uwagę podczas zakupu tego typu produktu, są potrzeby konkretnego klienta. W pokaźnych pomieszczeniach zlewozmywak jednokomorowy sprawdzi się szczególnie wtedy, kiedy w kuchni jest już zainstalowana zmywarka. Wtedy jednokomorowy zlewozmywak pełni funkcję tymczasowego pojemnika na brudne naczynia i sztućce, które nie zmieściły się do zmywarki. Można w nim również myć owoce i warzywa.

Zlewy jednokomorowe są jedyną możliwą opcją do zamontowania w małych aneksach kuchennych ze względu na niewielkie rozmiary przestrzeni do wykorzystania. W takich przypadkach liczy się każdy centymetr – zwykle właściciele pragną tak zorganizować miejsce przygotowywania posiłków, aby zostawić jak najwięcej wolnego blatu jako powierzchni roboczej. Często wybieraną opcją są zlewy jednokomorowe bez ociekacza. W małych kuchniach jednokomorowe zlewozmywaki sprawdzają się z wielu powodów. Jednym z nich jest fakt, że nie przytłaczają rozmiarem reszty elementów wyposażenia – to czyni całe pomieszczenie proporcjonalnym i eleganckim. Jednokomorowy zlewozmywak nie zajmuje również dużo miejsca. Ten rodzaj zlewu jest też idealny dla małych rodzin lub osób, które mieszkają same. Potrzeby takich użytkowników nie są duże. Zlewozmywak z jedną komorą wystarczy, aby je zaspokoić.

Zlewozmywak jednokomorowy – prostokątny lub okrągły

Zlewozmywaki jednokomorowe różnią się od siebie rozmiarami, kolorami i kształtami. Podczas wyboru produktu do zainstalowania w swojej kuchni, warto zwrócić uwagę na każdy szczegół. Kształt zlewu, na jaki zdecyduje się klient, ma wpływ na ostateczny efekt aranżacji wnętrza. Bardzo dużo zależy od tego, jak wygląda reszta elementów użytych podczas tworzenia wystroju wnętrza. Jeśli w pomieszczeniu dominują owalne i okrągłe elementy, takie jak zaokrąglone rogi szafek i owalne uchwyty, to warto zdecydować się na zlewozmywak o zbliżonych kształtach.

Kiedy jednak kuchnia obfituje w liczne rogi i kanty, to automatycznie lepszym wyborem staje się zakup zlewozmywaka jednokomorowego o kwadratowym lub prostokątnym kształcie. Każdy rodzaj zlewozmywaka dostępny jest też w wersji z ociekaczem. Cena takiego produktu jest inna, jednak nadal przystępna. Przy wyborze kształtu zlewu warto zwrócić uwagę na jego funkcjonalność. Zdecydowanie bardziej praktyczny będzie zlew kwadratowy lub prostokątny ze względu na możliwość mycia w nim większych przedmiotów. Okrągły zlewozmywak będzie z kolei dobry dla tych, którym zależy na nieco większym ociekaczu, który pozwala na lepszą organizację przestrzeni wokół zlewu.

Cena - od czego zależy?

Cena zlewozmywaka jednokomorowego zależy od wielu czynników. Do najważniejszych z nich należą:

- materiał, z którego został wykonany – cena zlewozmywaków stworzonych z trwałego materiału będzie nieco wyższa od ich mniej wytrzymałych odpowiedników,

 • wielkość komory – najczęściej im mniejsza komora, tym niższa cena,
 • rozmiar ociekacza - im większy ociekacz, tym większa powierzchnia całego zlewu, więc i jego cena,
 • styl wykończenia - ceny zlewozmywaków różnią się między sobą ze względu na kształt,
 • dodatkowe akcesoria – dodatkowe wyposażenie i akcesoria uzupełniające podnoszą cenę całego zestawu.

Kiedy zdecydować się na ociekacz do zlewu kuchennego?

Ociekacz przydaje się w kuchniach, w których często myje się naczynia w zlewozmywaku. Tam, gdzie nie ma zmywarki lub jest ona rzadko używana, ociekacz będzie pełnił bardzo ważną funkcję. Tworzy przestrzeń na bezpieczne wysychanie umytych przedmiotów. Jest on zabezpieczeniem blatu, który ma za zadanie zapewnić odpowiednie odprowadzanie wody z umytych naczyń bezpośrednio do zlewozmywaka.

Dzieje się to dzięki delikatnemu nachyleniu ociekacza w stronę komory zlewu. Dzięki takiemu rozwiązaniu woda ma ograniczone możliwości przedostania się na blat i jego powolnego niszczenia. Jeśli do mycia naczyń w kuchni używa się głównie zlewu, to z pewnością warto wybrać zlewozmywak z ociekaczem. Z tego rozwiązania ucieszą się też osoby, które na aranżację kuchni mają sporo przestrzeni. Taki element kuchennej konstrukcji z dużym ociekaczem nie będzie przytłaczał reszty wystroju. Oferujemy szeroki asortyment produktów i przystępne ceny. Wybierz swój wymarzony model.

Sprawdź naszą ofertę już dziś!

Edytor motywów

Wyczyść

Te obrazy w folderze YOURTHEME/assets/img/patterns/

 • Załącznik
 • Pozycja
 • Powtarzać
Wyczyść
Wyczyść

Te obrazy w folderze YOURTHEME/assets/img/patterns/

 • Załącznik
 • Pozycja
 • Powtarzać
Wyczyść
Wyczyść
Wyczyść
Wyczyść
Wyczyść
Wyczyść
Wyczyść
Wyczyść
Wyczyść
Wyczyść
Wyczyść
Wyczyść
Wyczyść
Wyczyść
Wyczyść
Wyczyść
Wyczyść
Wyczyść
Wyczyść
Wyczyść
Wyczyść

Te obrazy w folderze YOURTHEME/assets/img/patterns/

 • Załącznik
 • Pozycja
 • Powtarzać
Wyczyść
Wyczyść
Wyczyść
Wyczyść
Wyczyść
Wyczyść
Wyczyść
Wyczyść
Wyczyść
Wyczyść
Wyczyść
Wyczyść
Wyczyść
Wyczyść
Wyczyść
Wyczyść
Wyczyść
Wyczyść
Wyczyść
Wyczyść
Wyczyść

Rejestracja nowego konta