Baterie łazienkowe

Tego elementu nie może zabraknąć w żadnej łazience! To nieodłączny element każdego zlewu umywalki, wanny czy prysznica. To dzięki niej mamy możliwość regulować zarówno temperaturę, jak i wielkość strumienia wody. Poza tym armatura może stanowić również ozdobę łazienki. Dzięki niej aranżacja tego miejsca nie musi być nudna. Bez kranu codzienna higiena nie byłaby możliwa. A w dobie XXI wieku zależy nam na funkcjonalności i wygodzie korzystania. Do tego niezbędna jest dobra organizacja przestrzeni jak i wyposażenie łazienki. Zalicza się do tego urządzenie strefy umywalki. Wybierając spośród baterii łazienkowych powinno się zwrócić uwagę przede wszystkim na materiał, z którego są one wykonane. Obecnie wykorzystuje się głównie stal nierdzewną, miedź, mosiądz, a także chrom. Najtrwalsze to baterie wykonane z mosiądzu, jednak najczęściej wybierane to te chromowane. Wygląd to druga rzecz, na która warto zwrócić uwagę. W końcu będziemy patrzeć na nią każdego dnia, więc dobrze, aby komponowała się z pozostałymi elementami w pomieszczeniu.

Aktywne filtry

Postaw na jakościową armaturę

Umywalka stanowi jedną z najistotniejszych stref w łazience. A nieodłącznym elementem każdej umywalki jest oczywiście armatura. Bateria musi być odporna na zniszczenia jak i na zużycie, ponieważ będzie wykorzystywana każdego dnia i to kilkukrotnie, jak nie częściej. Ponadto będzie miała bezpośredni kontakt z wodą, a więc powinna być w jakimś stopniu odporna na osadzanie się kamienia czy osadu. Kolejnym istotną cechą jest łatwość w czyszczeniu. Nie powinna się również łatwo rysować. Postaw na materiał, który będzie można czyścić środkami chemicznymi dostępnymi na rynku. Zwróć uwagę, by nie pozostawały na niej smugi. Możesz zdecydować się na baterie łazienkowe dostępne w zestawach. Będziesz miał wówczas pewność, że przy montażu nie zabraknie żadnej części i będziesz w stanie zainstalować ją w krótkim czasie, bez konieczności ponownej wizyty w sklepie. W naszym sklepie internetowym BRENOR, znajdziesz różnorodną ofertę baterii. Stawiamy przede wszystkim na wysokiej jakości produkty, które są do tego funkcjonalne i służą klientom przez lata. Nowoczesny design to również cecha opisująca nasz asortyment.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie baterii umywalkowej?

W naszym sklepie znajdziesz zarówno tanie baterie umywalkowe, jak i ekskluzywne baterie łazienkowe. Wybierz taką, która będzie spełniać Twoje potrzeby i oczekiwania. Przed zakupem przemyśl, jaka będzie pasowała do stylu i wnętrza łazienki, a także zwróć uwagę, by komponowała się z umywalką. Każda bateria łazienkowa składa się z następujących elementów. Wylewki, czyli części, z której bezpośrednio wypływa woda. Jednak może mieć ona różną długość, czyli będzie sięgać bliżej lub dalej w umywalce. Korpus to fragment przytrzymujący wylewkę. W baterii umywalkowej to element pionowy z kolei w wannowej poziomy. Do korpusu przyłącza się odpowiednie wężyki doprowadzające wodę do kranu. Perlator to nic innego jak sitko, zlokalizowane na końcu wylewki. Służy przede wszystkim do napowietrzania strumienia wody. Uchwyty umożliwiają uruchomienie przepływu wody. Aktualnie często stosuje się rozwiązanie, w którym znajduje się tylko jeden element, uchwyt. To za jego pomocą możliwe jest mieszanie wody zimnej z ciepłą. Głowica decyduje o ogólnej żywotności baterii, a także jej szczelności i regulacji wody. Najlepszymi głowicami są te wykonane z ceramiki, z kolei najgorszymi te z plastiku czy innych tworzyw sztucznych.

Rodzaje baterii umywalkowych

Ze względu na sposób montażu wyróżniamy dwa główne rodzaje baterii. Pierwsze z nich to baterie stojące. Są najbardziej popularnymi bateriami łazienkowymi występującymi w większości polskich domów. Mają kształt pionowy i montowane są albo na końcu umywalki albo na blacie umywalki. Ten drugi typ nazywamy bateriami łazienkowymi nablatowymi, ponieważ montowane są obok umywalki. Są niezwykle efektowne. Ale przed montażem warto jest przemyśleć kilka spraw, aby zapewnić sobie wygodę użytkowania. Mianowicie taka bateria powinna być zamontowana w odpowiedniej odległości od samej umywalki, a w zasadzie to jej krawędzi - około 15 cm. Drugim rodzajem baterii umywalkowej jest bateria ścienna, podtynkowa. Wówczas większa część armatury, w skład której wchodzi element montażowy z przyłączem wody, jak i głowica, znajdują się w ścianie i nie są widoczne dla oka. Wystaje jedynie wylewka i mieszacz wody. To rozwiązanie zajmuje zdecydowanie mniej miejsca, które można z kolei zagospodarować na coś innego.

Jaką baterię wybrać do wanny?

Spośród baterii łazienkowych do wanny największą popularność zyskały modele ścienne. Mowa zarówno o nadtynkowych jak i podtynkowych. W przypadku, gdy ktoś decyduje się na wannę wolnostojąca, często wówczas wybiera baterię podłogową. Daje ona niesamowity i niepowtarzalny efekt. Stojąc przed wyborem kranu do wanny warto postawić na podobny wygląd czy serię, jak w przypadku umywalki. Całość będzie wówczas spójna i zachowana w jednym tonie. Zwrócić uwagę trzeba również na materiał, z którego wykonana jest bateria, na jego wytrzymałość, jakość i sposób montażu. W BRENOR znajdziesz szeroką ofertę i z pewnością wybierzesz coś idealnego do Twojej łazienki. Pamiętaj, że kupując od nas sprzęt otrzymujesz 10 lat gwarancji.

Polecamy również inne produkty

Nasz sklep posiada szeroką gamę asortymentu. Począwszy od zlewów kuchennych, przez łazienkowe, a na armaturze kończąc. Remontując czy wykańczając kuchnię z pewnością niezbędny okaże się zlew. Posiadamy zlewozmywaki granitowe. Charakteryzują się dużą wytrzymałością. Są odporne na uszkodzenia mechaniczne i mało prawdopodobne, aby na ich powierzchni powstały zarysowania. Dostępne są w szerokiej gamie kolorystycznej. Znajdzie się zarówno coś dla tych, którzy lubią we wnętrzach kolory, jak i dla tych, którzy stawiają na stonowane odcienie. Posiadamy też zlewozmywaki jednokomorowe. Sprawdzą się idealnie w kuchni o małej powierzchni. Natomiast zlewozmywaki dwukomorowe to rozwiązanie w sam raz dla przestronnej kuchni.

Edytor motywów

Wyczyść

Te obrazy w folderze YOURTHEME/assets/img/patterns/

  • Załącznik
  • Pozycja
  • Powtarzać
Wyczyść
Wyczyść

Te obrazy w folderze YOURTHEME/assets/img/patterns/

  • Załącznik
  • Pozycja
  • Powtarzać
Wyczyść
Wyczyść
Wyczyść
Wyczyść
Wyczyść
Wyczyść
Wyczyść
Wyczyść
Wyczyść
Wyczyść
Wyczyść
Wyczyść
Wyczyść
Wyczyść
Wyczyść
Wyczyść
Wyczyść
Wyczyść
Wyczyść
Wyczyść
Wyczyść

Te obrazy w folderze YOURTHEME/assets/img/patterns/

  • Załącznik
  • Pozycja
  • Powtarzać
Wyczyść
Wyczyść
Wyczyść
Wyczyść
Wyczyść
Wyczyść
Wyczyść
Wyczyść
Wyczyść
Wyczyść
Wyczyść
Wyczyść
Wyczyść
Wyczyść
Wyczyść
Wyczyść
Wyczyść
Wyczyść
Wyczyść
Wyczyść
Wyczyść

Rejestracja nowego konta