Umywalki łazienkowe

Organizujesz całkiem nową przestrzeń, a może planujesz zasłużony remont? Jeżeli jesteś na etapie opracowywania swojej łazienki z pewnością potrzebujesz wskazówek, jaką umywalkę do łazienki wybrać. Nic dziwnego, umywalka jest jednym z ważniejszych elementów wyposażenia łazienki. Korzystamy z niej znaczenie częściej, niż z wanny, czy prysznica, dlatego jej wybór musi współgrać z Twoimi potrzebami i komfortem.

Aktywne filtry

Umywalki łazienkowe – na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Jednym z ważniejszych aspektów jest dopasowanie umywalki do wielkości pomieszczenia. Podwójną umywalkę łazienkową wybierzesz do salonu kąpielowego, zaś mała umywalka łazienkowa świetnie sprawdzi się w niewielkiej łazience. Weź pod uwagę również potrzeby użytkowników i rolę, jaką ma spełniać umywalka. Jeśli będzie używana tylko do mycia rąk, wystarczy najmniejszy model o szerokości 40 cm. Jednak, jeżeli jej zadaniem będzie zapewnienie komfortu podczas porannej i wieczornej toalety, mała umywalka łazienkowa może nie wystarczyć, wybierz wtedy model o 10 lub 20 cm szerszy. Jeżeli Twoja przestrzeń pozwala na taką aranżację, a użytkowników łazienki jest więcej, wybierz podwójną umywalkę łazienkową.

Wybierając umywalkę, upewnij się, że będzie dopasowana do wnętrza i reszty armatury. Zastanów się, nad wyposażeniem i kolorystyką. Może zdecydujesz się na czarną umywalkę łazienkową? Jedno jest pewne. Każdy, kto choć raz umył łazienkę wie, że umywalka łazienkowa, ze względu na dużą częstotliwość użytkowania, szybko się brudzi. Dlatego ważne jest, by utrzymanie jej w czystości nie było problematyczne. Gdy masz już w głowie ogólny zarys tego, co będzie ci potrzebne, przejdź do kolejnego, bardziej zaawansowanego etapu poszukiwań.

Umywalki łazienkowe – sposób montażu

Wydawać by się mogło, że kwestia montażu umywalki łazienkowej nie jest aż tak znacząca. Otóż nic bardziej mylnego. To, czy wybierzesz umywalkę wiszącą, czy stojącą będzie wpływało na aranżację wnętrza, sposób jego użytkowania, a nawet dbania o czystość. Umywalki wiszące zazwyczaj zajmują niewiele miejsca, dlatego są dobrym rozwiązaniem do toalet i małych łazienek w mieszkaniach. Bardzo dobrze sprawdzą się w minimalistycznych wnętrzach. Montuje się je bezpośrednio do ściany za pomocą odpowiednich śrub. Są dostępne w wielu kształtach i bardzo bogatej kolorystyce.Montaż wiszącej umywalki łazienkowej generuje niezagospodarowaną przestrzeń pod samą umywalką. W zależności od tego, czego oczekujesz, może być to wykorzystane jako atut, albo wada aranżacji. Biały, plastikowy syfon i elementy przyłączeniowe, możesz zastąpić syfonem wykonanym z mosiądzu, malowanym proszkowo lub zestawem chromowanym. Innym rozwiązaniem, będzie montaż umywalki łazienkowej wraz z szufladą. Jest to praktyczniejsza opcja, zwłaszcza dla małych przestrzeni. Gotowe zestawy eliminują problem dopasowywania samej umywalki do blatu. Ponadto dedykowana szuflada bądź szafka często stanowi jeden z elementów większego kompletu mebli, więc ewentualne kłopoty z aranżacją zostałyby zredukowane. Szuflada pomieści drobne akcesoria i z pewnością dokładnie ukryje elementy przyłączeniowe. Dodatkowo zachowana przestrzeń nad podłogą pozwoli na swobodne jej mycie. W naszej ofercie mamy wiele wzorów i kolorów umywalek łazienkowych z szafką, więc z pewnością dopasujesz coś do swoich wnętrz.Zupełnie inną propozycją są umywalki nablatowe. Na naszej stronie znajdziesz wiele przykuwających uwagę propozycji, które możesz łączyć z blatami z drewna, marmuru, czy kamienia. Dzięki temu, że montuje się je na blacie, zyskujesz dodatkowe miejsce do postawienia kosmetyków, czy akcesoriów łazienkowych. Misa nablatowa prezentuje się niezwykle efektownie, niemniej w miejscu, w którym umywalka łączy się z blatem może zbierać się brud.Alternatywą do umywalki nablatowej są umywalki, które wpuszcza się w blat. Montuje się je w ten sposób, by większa lub mniejsza część misy wystawała ponad blatem. Pozostała reszta znajduje się pod nim, co oznacza, że górna część szafki jest zajęta przez dno misy i syfon. Oczywiście jest opcja zakupu umywalki do wpuszczenia w blat bez dolnej zabudowy, jednak wtedy warto pomyśleć o zakupie dekoracyjnego syfonu. Umywalki wpuszczane w blat doskonale prezentują się w każdej stylizacji. Łatwo też utrzymać je w czystości.Równie eleganckie są umywalki łazienkowe podblatowe, które montuje się od spodu blatu. Ich konstrukcja podkreśla minimalistyczny charakter wnętrza i niweluje wszystkie problemy ze sprzątaniem.

Umywalki łazienkowe - jaki wybrać kształt i materiał?

Już wiesz, w jaki sposób możesz zamontować umywalkę łazienkową. Teraz przyszedł czas na dokonanie wyboru jej kształtu. Na naszej stronie znajdziesz wiele propozycji. Jednak przed dokonaniem wyboru, zastanów się nad swoimi preferencjami, sposobem użytkowania i aranżacją. Biorąc pod uwagę kształt misy, w ofercie znajdziesz umywalki: prostokątne, owalne, półokrągłe, okrągłe, kwadratowe i narożne. Równie bogata jest też oferta kolorystyczna. W naszym sklepie znajdziesz standardową białą umywalkę, ale nie może zabraknąć też czarnej. Jeżeli chodzi o materiał, z którego umywalka została wykonana, to w tej kwestii też możesz mieć kilka propozycji do wyboru. Niewątpliwie najbardziej popularnymi są umywalki ceramiczne.Niezwykle uniwersalne, pasują do każdego wnętrza, od klasycznego, po nowoczesne. Kolejne są umywalki szklane. Ich oryginalny wygląd sprawdzi się w awangardowych, nowoczesnych wnętrzach. Z kolei umywalki z kamienia naturalnego podkreślają elegancki i wyszukany charakter łazienki. Dobrze wpisują się w koncepcję wielu stylów wnętrzarskich, również nowoczesnych i minimalistycznych. Występują w wielu odcieniach i kształtach, więc z łatwością dopasujesz je do własnych potrzeb. Są ciekawą propozycją do nowoczesnych i loftowych łazienek. Oprócz atrakcyjnego wzornictwa i niebanalnej kolorystyki mogą pochwalić się też wyjątkową trwałością i wytrzymałością.

W naszej ofercie znajdziesz również zlewozmywaki granitowe, w tym zlewozmywaki jednokomorowe i dwukomorowe.

Edytor motywów

Wyczyść

Te obrazy w folderze YOURTHEME/assets/img/patterns/

  • Załącznik
  • Pozycja
  • Powtarzać
Wyczyść
Wyczyść

Te obrazy w folderze YOURTHEME/assets/img/patterns/

  • Załącznik
  • Pozycja
  • Powtarzać
Wyczyść
Wyczyść
Wyczyść
Wyczyść
Wyczyść
Wyczyść
Wyczyść
Wyczyść
Wyczyść
Wyczyść
Wyczyść
Wyczyść
Wyczyść
Wyczyść
Wyczyść
Wyczyść
Wyczyść
Wyczyść
Wyczyść
Wyczyść
Wyczyść

Te obrazy w folderze YOURTHEME/assets/img/patterns/

  • Załącznik
  • Pozycja
  • Powtarzać
Wyczyść
Wyczyść
Wyczyść
Wyczyść
Wyczyść
Wyczyść
Wyczyść
Wyczyść
Wyczyść
Wyczyść
Wyczyść
Wyczyść
Wyczyść
Wyczyść
Wyczyść
Wyczyść
Wyczyść
Wyczyść
Wyczyść
Wyczyść
Wyczyść

Rejestracja nowego konta