Po co mała komora w zlewie?

person Napisany przez: list Kategoria: Zlewy granitowe BRENOR Sp. z o.o. Dnia: comment Komentarze: 0 favorite Hit: 758

Kiedy wybieramy zlew do kuchni, bierzemy pod uwagę różne aspekty, w tym m.in. wymiary konkretnego modelu. Skupiamy się na przykład na rodzaju blatu, wielkości otworu, wymiarach szafki. Chcemy, aby zlewozmywak był nie tylko estetyczny, ale przede wszystkim funkcjonalny. Dlatego rozważamy, jaki powinien być kolor zlewu, ale również, jaki mieć rozmiar i ile posiadać komór. Jeśli dwukomorowe zlewy nie są możliwe do instalacji lub po prostu mamy inną wizję, często wybieramy jednokomorowe lub półtorakomorowe. Te ostatnie są opcją, na które decyduje się wielu użytkowników kuchni. Przeznaczenie większej komory jest jasne, ale po co mała komora w zlewie?

Dodatkowa mała komora w zlewie

W naszym sklepie znajdziecie Państwo zlewozmywaki, które spełnią Wasze oczekiwania, a także baterie, syfony oraz inne akcesoria kuchenne. Wśród zlewozmywaków granitowych, jakie oferujemy, dużą popularnością cieszą się półtorakomorowe zlewy, takie jak na przykład Estein.

Żeby zdecydować się na taki typ zlewu, trzeba docenić jego funkcjonalność i wiedzieć, do czego służy mała komora w zlewozmywaku. Co tak naprawdę zyskujemy, decydując się na dodatkową komorę? Okazuje się, że nie tylko zwiększenie przestrzeni do czyszczenia.

Połtorakomorowy zlew – nieoceniony przy zmywaniu

W coraz większej liczbie kuchni funkcję zmywania naczyń przejmuje zmywarka, jednakże to nie znaczy, że zlew jest niepotrzebny i nigdy nie będzie do tego służył. Fakty są takie, że zlew jednokomorowy często montowany jest nawet w sytuacji, gdy w kuchni stoi zmywarka, ze względu na mniejszą ilość naczyń do zmywania. Po co jednak mała komora w zlewozmywaku?

Przede wszystkim pełni ona funkcję pomocniczą przy zmywaniu. Zlewozmywak póltorakomorowy taki jak na przykład Napoli to świetne rozwiązanie, które umożliwia jednocześnie zyskanie dodatkowej komory i ociekacza. Pozwala odseparować część naczyń, przez co czynność zmywania staje się łatwiejsza. A przecież nie wszystkie naczynia nadają się do wspólnego umieszczenia w jednej komorze lub w zmywarce. Na przykład delikatne elementy zastawy są szczególne narażone na stłuczenia. Dla naszego bezpieczeństwa dobrze jest to również zrobić z ostrymi narzędziami i nożami.

Praktycznie jest również pamiętać, żeby przynajmniej części sztućców nie umieszczać w zmywarce, bo może okazać się, że będzie ich brakować, gdy to urządzenie jest już włączone. Dlatego ręczne mycie łyżek, noży, widelców jest czasami koniecznością. Świetnie nadaje się do tego mała komora w zlewozmywaku takim jak Cordeo. Właśnie w niej sztućce mogą poczekać pewien czas na mycie, nie trzeba ich później wydobywać spod sterty innych naczyń. Konieczne jest też czasami odmoczenie ich w wodzie, by łatwiej można było zmyć zabrudzenia. Dodatkowa komora przydaje się jednak nie tylko do zmywania. To przestrzeń praktyczna także przy innych czynnościach.

Dodatkowa mała komora a żywność

Żywność, a właściwie jej obróbka jest wystarczającym powodem, by zdecydować się na zlew półtorakomorowy. Do czego służy mała komora w zlewozmywaku w takim przypadku? Otóż jest ona wprost niezastąpiona przy myciu warzyw i owoców, zwłaszcza gdy nie chcemy używać sitka. Może być ona również wykorzystywana w przypadku odcedzania wody zaraz po umyciu.

Mała komora w zlewozmywaku świetnie nadaje się do umieszczenia żywności do odmrażania, kiedy chcemy zaoszczędzić miejsce na blacie, czy też w dużej komorze. Rozmrożona woda spłynie od razu do odpływu.

W małej komorze ostudzimy również gorące napoje i inne produkty, gdyż możemy do niej nalać zimnej wody. Analogicznie możemy ogrzać produkty żywnościowe do temperatury pokojowej, na przykład wyjętą z lodówki śmietanę. Nie angażujemy w ten sposób dodatkowych naczyń. Oszczędzamy przez to wodę i przestrzeń, a także ułatwiamy sobie powyższe czynności.

Przechowywanie środków czystości

Do czego służy jeszcze mała komora w zlewozmywaku? Na przykład do przechowywania na co dzień dozownika z płynem, gąbek, zwłaszcza jeżeli zlew nie ma ociekacza. Sprawdzi się także jako mniejsza przestrzeń na inne płyny, szmatki, szczotki, rękawice. To praktyczne, wygodne i przede wszystkim bezpieczne. Jak widać są to wystarczające powody, dla których warto mieć małą komorę w zlewie.

Wyżej wymienione zastosowania dają odpowiedź na pytanie, po co mała komora w zlewie? Jest ona czymś pośrednim pomiędzy jedną dużą komora a dwiema. Daje większe możliwości wygodnego zmywania, przechowania drobnych rzeczy i służy przy innych kuchennych czynnościach. Jest jeszcze jeden aspekt, który należy wziąć pod uwagę zastanawiając się, po co mała komora w zlewozmywaku. Gdy nasze dziecko zechce nam pomóc w zmywaniu, trudno mu wtedy odmówić. Mała komora będzie wtedy niezastąpiona!

Komentarze

Brak komentarzy

Napisz komentarz

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień

Edytor motywów

Wyczyść

Te obrazy w folderze YOURTHEME/assets/img/patterns/

  • Załącznik
  • Pozycja
  • Powtarzać
Wyczyść
Wyczyść

Te obrazy w folderze YOURTHEME/assets/img/patterns/

  • Załącznik
  • Pozycja
  • Powtarzać
Wyczyść
Wyczyść
Wyczyść
Wyczyść
Wyczyść
Wyczyść
Wyczyść
Wyczyść
Wyczyść
Wyczyść
Wyczyść
Wyczyść
Wyczyść
Wyczyść
Wyczyść
Wyczyść
Wyczyść
Wyczyść
Wyczyść
Wyczyść
Wyczyść

Te obrazy w folderze YOURTHEME/assets/img/patterns/

  • Załącznik
  • Pozycja
  • Powtarzać
Wyczyść
Wyczyść
Wyczyść
Wyczyść
Wyczyść
Wyczyść
Wyczyść
Wyczyść
Wyczyść
Wyczyść
Wyczyść
Wyczyść
Wyczyść
Wyczyść
Wyczyść
Wyczyść
Wyczyść
Wyczyść
Wyczyść
Wyczyść
Wyczyść

Rejestracja nowego konta