Montaż zlewu krok po kroku

person Napisany przez: list Kategoria: Zlewy granitowe BRENOR Sp. z o.o. Dnia: comment Komentarze: 0 favorite Hit: 1074

Zlew to bez wątpienia jeden z niezbędnych elementów wyposażenia każdej kuchni. Dlatego przed jego wyborem i montażem należy uwzględnić kilka aspektów. Zanim zaplanujemy samodzielny montaż zlewu, dobrze wiedzieć, że ze względu na jego rodzaj może się ta czynność nieco różnić. Ważne, żeby dobrze ją zaplanować, gdyż, mimo że można zrobić to w kilku prostych krokach, bez specjalistycznych narzędzi, wymaga przygotowania kilku uniwersalnych, a także dodatkowych elementów. Żeby zdecydować się na montaż zlewu samodzielnie, musimy wiedzieć dokładnie jak to zrobić. Jak zatem zamontować zlew nakładany, a jak podwieszany? A może jesteśmy zainteresowani zlewem montowanym na równi z blatem? Krok po kroku przedstawimy montaż każdego z nich.

Różne zlewy, różny montaż

Zlew kuchenny może różnić się kształtem, wielkością, liczbą komór. Te parametry musimy wziąć pod uwagę, aby skomponować go odpowiednio i estetycznie z blatem kuchni. Nie można także pominąć głębokości i szerokości zlewu oraz dopasowania do wymiarów blatu, oraz szafki. Te wszystkie parametry łączą się bezpośrednio z rodzajem zlewu, co determinuje sposób montażu zlewozmywaka. Rozróżniamy zlew montowany na blacie, czyli wpuszczany, pod blatem – podwieszany, a także na równi z blatem. Szczególnie te dwa ostatnie powinny być zamontowane do blatu wykonanego z wodoodpornego materiału. To ważna informacja przed wyborem rodzaju zlewu do kuchni.

Zlew na blacie – co powinieneś wiedzieć przed montażem?

Niezwykle istotne jest w przypadku wyboru tego rodzaju zlewu uwzględnienie wymiarów szafki i blatu – głębokość komory, szerokość wraz z ociekaczem, miejsce na syfon i rury. Po dokonaniu starannych pomiarów dobrze jest przygotować kilka uniwersalnych narzędzi – klucz płaski, wkrętarki płaskie i krzyżowe, bezbarwny silikon sanitarny, okulary ochronne, szlifierkę oscylacyjną lub papier ścierny, wyrzynarkę lub pilarkę tarczową, taśmę malarską, ołówek, papier kuchenny. Tak przygotowani, możemy przystąpić do działania. Zlew na blacie należy do najczęściej wybieranych i jest stosunkowo łatwy w samodzielnym montażu. Do tego te wykonane z granitu. jak na przykład zlewozmywak czarny granitowy nakrapiany są funkcjonalne, odporne na odbarwienie, temperatury i uderzenia, zachowują długo estetyczny wygląd.

Kilka kroków w montażu zlewu granitowego

1. Wykonaj odpowiedni otwór w blacie – dostępne modele w naszym sklepie jak na przykład zlewozmywak jednokomorowy granitowy zawierają szablony potrzebne do wycięcia otworu. Na podstawie obrysowanego kształtu zrób wycięcie w blacie.

2. Przymierz zlewozmywak w otworze, a następnie za pomocą szlifierki, bądź papieru ściernego wyszlifuj ewentualne nierówności w blacie.

3. Jeżeli model zlewu zawiera zaczepy stabilizujące, bardzo ułatwia to jego montaż. Wykonane z wysokiej jakości tworzywa sztucznego gwarantują, że zlew nie przesunie się ani milimetr. A taki zestaw zaczepów dołączany jest do modelu Alkor.

4. Użyj taśmy uszczelniającej lub kleju od spodu, na brzegach zlewozmywaka. Blat należy zabezpieczyć przed wilgocią, jeżeli nie jest w pełni wodoodporny, najlepiej pokrywając krawędzie otworów silikonem. Nie wolno zapominać, że silikon musi wyschnąć.

5. Zamontuj baterię, odpływ wody, wężyki do zlewozmywaka od spodu.

6. Po zamontowaniu zlewu podłącz do wody i kanalizacji. Ten krok może wymagać dokupienia dodatkowych elementów instalacyjnych, o czym przekonasz się dopiero w momencie montowania zlewozmywaka.

Podwieszane lub na równi z blatem

Większym nieco wyzwaniem jest montaż zlewu podwieszanego, którego przykładem jest zlewozmywak Junit. Tu zaleca się dobranie zlewu do blatu odpornego na wodę, ale przede wszystkim należy uwzględnić montaż zlewu podwieszanego w blacie granitowym już na etapie zamawiania blatu. Niezwykle istotnym jest precyzyjne wycięcie otworu.

Samodzielne umiejscowienie zlewu w tym przypadku wymaga większych umiejętności. Jak zatem wygląda montaż zlewu podwieszanego na blacie granitowym? Zlewy podwieszane mają specjalne zestawy montażowe, zaczepy do podwieszania, które podczas montażu bardzo go ułatwiają. Miejsce łączenia krawędzi zlewu zabezpiecza się uszczelką silikonową, która po zamontowaniu będzie niewidoczna. Następnie montuje się syfon i odpływ. Baterie umiejscawia się zazwyczaj niezależnie od zlewozmywaka we wcześniej wyciętym otworze w blacie.

Podobnie montuje się zlewy na równi z blatem i równie istotne jest dokładne wymierzenie, uwzględnienie wszystkich parametrów i wcześniejsze zamówienie wycięcia otworu w blacie. To kwestia późniejszego idealnego dopasowania zlewu i aspektu estetycznego.

W naszym sklepie wybierzesz odpowiedni model zlewozmywaka granitowego. Należy tylko uwzględnić kilka elementów i dobrze zaplanować jego montaż. Wtedy okaże się on bezproblemowy i krótki, a efekt będzie cieszył całe długie lata.

Komentarze

Brak komentarzy

Napisz komentarz

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień

Edytor motywów

Wyczyść

Te obrazy w folderze YOURTHEME/assets/img/patterns/

  • Załącznik
  • Pozycja
  • Powtarzać
Wyczyść
Wyczyść

Te obrazy w folderze YOURTHEME/assets/img/patterns/

  • Załącznik
  • Pozycja
  • Powtarzać
Wyczyść
Wyczyść
Wyczyść
Wyczyść
Wyczyść
Wyczyść
Wyczyść
Wyczyść
Wyczyść
Wyczyść
Wyczyść
Wyczyść
Wyczyść
Wyczyść
Wyczyść
Wyczyść
Wyczyść
Wyczyść
Wyczyść
Wyczyść
Wyczyść

Te obrazy w folderze YOURTHEME/assets/img/patterns/

  • Załącznik
  • Pozycja
  • Powtarzać
Wyczyść
Wyczyść
Wyczyść
Wyczyść
Wyczyść
Wyczyść
Wyczyść
Wyczyść
Wyczyść
Wyczyść
Wyczyść
Wyczyść
Wyczyść
Wyczyść
Wyczyść
Wyczyść
Wyczyść
Wyczyść
Wyczyść
Wyczyść
Wyczyść

Rejestracja nowego konta