Czy zlewy granitowe są odporne na zarysowania i uszkodzenia?

person Napisany przez: list Kategoria: Zlewy granitowe BRENOR Sp. z o.o. Dnia: comment Komentarze: 0 favorite Hit: 407

Do nowoczesnych i stylowych akcesoriów kuchennych bez wątpienia należą zlewozmywaki granitowe. Uchodzą za wytrzymałe, trwale wykonane oraz odporne na działanie różnych czynników, takich jak wilgoć czy wysoka temperatura. Jednocześnie estetycznie się prezentują i mogą być dopełnieniem wnętrz urządzonych w różnych stylach aranżacyjnych. Ponadto dobrze dopasowane są wygodne w użytkowaniu. Zdarza się jednak, że na skutek niewłaściwego ich użytkowania tworzą się rysy. Mimo to można je szybko usunąć, a także zapobiegać ich powstawaniu. Wyjaśniamy zatem, czym cechuje się trwały zlewozmywak granitowy, a także jak usunąć z niego zarysowania i jak dopasować odpowiedni model, by służył na długo.

Jakie cechy mają zlewy granitowe? Czy to trwały zlewozmywak?

Wytrzymały zlew to bez wątpienia zlew z granitu. Jeśli właśnie stoisz przed wyborem tego rodzaju dodatków do nowej kuchni, z pewnością chcesz wiedzieć, czy opłaca się wybrać właśnie je. Dlatego postanowiliśmy wyjaśnić, jakie cechy mają zlewy granitowe. Musisz wiedzieć, że są to inaczej zlewy kamienne, które powstają z kompozytu - mieszanki żywicy epoksydowej oraz kwarcu. Połączenie tych materiałów w produkcji powoduje, że jest to solidny zlew odporny na odbarwienia, wysoką temperaturę, uszkodzenia mechaniczne oraz zarysowania. Produkty te jednocześnie są odporne na wszelkie środki chemiczne. Cechują się one gładką powierzchnią, która sprawia, że to funkcjonalne rozwiązania. Będzie zatem świetnym dopełnieniem w kuchni, jeśli zależy Ci na tym, by służył w bardzo dobrym stanie przez długi czas.

Trwały zlewozmywak granitowy wyróżnia się przede wszystkim dużą uniwersalnością. Dobry producent zapewnia taki produkt w wielu atrakcyjnych kolorach. Co więcej, mogą być one montowane na wiele sposobów. Na rynku dostępne są także modele w różnych wariantach - jednokomorowych, dwukomorowych, a nawet narożnych. Warto jednak pamiętać, że tak jak każdy produkt, tak i zlew granitowy ma pewne wady — przede wszystkim należy o niego dbać, by zachował swój świetny wygląd.

Jak tworzą się rysy na zlewie granitowym?

Jak już wiesz, solidny zlew granitowy przy złej pielęgnacji może szybciej się zniszczyć. Zwykle tworzą się na nim rysy, które prezentują się nieestetycznie. Warto wiedzieć, że artykuły tego typu są bardzo wytrzymałe i mają naprawdę dobre parametry. Mimo to trudno uchronić go zupełnie przed drobnymi oznakami użytkowania. Na zlewie granitowym rysy mogą wystąpić np. podczas mycia naczyń, przechowywania ich, np. gdy niespodziewanie Ci spadną. Takie rysy powstają np. przy przesuwaniu garnków, wrzucaniu sztućców luzem do zlewu itp. Co ważne, przy normalnym i bezpiecznym użytkowaniu, nie zostanie on od razu uszkodzony. Częste tarcia itp. mogą dopiero sprawić, że rysy się pojawią.

Solidny zlew granitowy — jak usunąć zarysowania?

Jak wspomnieliśmy, zlewozmywak granitowy, nawet ten wytrzymały zlew, może z czasem mieć pewne skazy. Jeśli zatem na Twoim wystąpiły rysy, warto zaopatrzyć się w specjalistyczny środek do ich usuwania, a następnie użyć go zgodnie z zaleceniami. Warto jednak taki zabieg stosować na naprawdę drobnych odpryskach, gdy szansa ich likwidacji jest największa. Kiedy uszkodzenia staną się naprawdę spore, często jedynym rozwiązaniem okazuje się bowiem wymiana zlewu na nowy.

By wyczyścić trwały zlewozmywak od rys, najpierw należy dokładnie wyczyścić cały ze wszelkich resztek, a także tłuszczu itp. Następnie konieczne okaże się spłukanie całości wodą i wytarcie do sucha. Na zlew należy kolejno aplikować kupiony impregnat tak, by pokrył wszelkie rysy. Po tym preparat przetrzymuje się przez czas określony na opakowaniu i pozostawia na noc bez moczenia. Taki proces najlepiej regularnie powtarzać, by nigdy nie dopuścić do wytworzenia dużych uszczerbków.

Jak zabezpieczyć trwały zlewozmywak przed uszkodzeniami?

Granitowy zlewozmywak to solidny zlew, lecz utrzymanie go w dobrej kondycji wymaga odpowiedniego działania. Fundamentem będzie niewrzucanie do zlewu sztućców oraz innych akcesoriów kuchennych o ostrym wykończeniu. Należy więc unikać wszelkich narzędzi, które mogłyby powodować uszkodzenia przy wrzucaniu z dużej odległości. Co więcej, uważaj również użytkując garnki oraz inne naczynia żeliwne. Staraj się więc nie szorować nimi po zlewie granitowym. Co istotne, do sprzątania nie używaj ponadto silnych detergentów z drobinkami ani druciaków. Zamiast tego postaraj się wybierać delikatne myjki, gąbki, jak i bezpieczne środki. By Twój zlew był trwały i na długo pozostał estetyczny, możesz co jakiś czas stosować specjalne pasty czy środki. Warto również zadbać o to, by zlew zawsze pozostał suchy. Dzięki temu zapobiegniesz wszelkim przebarwieniom i odwapnieniom.

Wytrzymały zlew granitowy. Poznaj nasze propozycje

Gdy zlew granitowy jest przez lata zaniedbywany, może być Ci trudno pozbyć się z niego wszelkich rys i uszkodzeń. W niektórych przypadkach lepszym rozwiązaniem może okazać się zakup nowego. Solidny zlew znajdziesz u zaufanych dostawców, którzy na swoje produkty dają wieloletnie gwarancje. Zwróć wówczas uwagę na to, czy producent otwarcie wskazuje na materiał wykonania zlewu, a także na jego inne cechy. Nasze zlewy wyróżniają się nawet 10-letnią gwarancją. Spośród wielu propozycji wybraliśmy dla Ciebie poniższe:

 • zlew dwukomorowy z ociekaczem - to świetne rozwiązanie do dużych kuchni, w których liczy się funkcjonalność. Znajdziesz je w różnych kształtach, m.in. z większą przestrzenią na ociekacz, a także o różnych wielkościach w zakresie komór użytkowych;
 • zlewy narożne wymiary dostosowane do Ciebie - świetnie sprawdzą się do różnych wymagających przestrzeni kuchennych, gdy chcesz zamontować zlew w narożniku;
 • zlewozmywak jednokomorowy - odpowiedni do małych kuchni, gdy nie masz do dyspozycji wielu metrów kwadratowych. Rozwiązanie to znajdziesz w atrakcyjnych, modnych kolorach - jasnoszarym, białym, piaskowym, czarnym itp.

Dopasuj idealne rozwiązanie do swojej kuchni!

Komentarze

Brak komentarzy

Napisz komentarz

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień

Edytor motywów

Wyczyść

Te obrazy w folderze YOURTHEME/assets/img/patterns/

 • Załącznik
 • Pozycja
 • Powtarzać
Wyczyść
Wyczyść

Te obrazy w folderze YOURTHEME/assets/img/patterns/

 • Załącznik
 • Pozycja
 • Powtarzać
Wyczyść
Wyczyść
Wyczyść
Wyczyść
Wyczyść
Wyczyść
Wyczyść
Wyczyść
Wyczyść
Wyczyść
Wyczyść
Wyczyść
Wyczyść
Wyczyść
Wyczyść
Wyczyść
Wyczyść
Wyczyść
Wyczyść
Wyczyść
Wyczyść

Te obrazy w folderze YOURTHEME/assets/img/patterns/

 • Załącznik
 • Pozycja
 • Powtarzać
Wyczyść
Wyczyść
Wyczyść
Wyczyść
Wyczyść
Wyczyść
Wyczyść
Wyczyść
Wyczyść
Wyczyść
Wyczyść
Wyczyść
Wyczyść
Wyczyść
Wyczyść
Wyczyść
Wyczyść
Wyczyść
Wyczyść
Wyczyść
Wyczyść

Rejestracja nowego konta